Новини

Великий син – великого народу.

Минають століття від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Сьогодні ми з повагою відзначаємо 200 – у річницю. Цьогорічні шевченківські дні особливі. Україна готувалася до 200 – ліття свого генія масовими заходами, однак через складну суспільно – політичну ситуацію помпезні заходи – не на часі. Хоча від дня народження Тараса Шевченка минула 200 – та річниця, протягом століть його ім’я на устах кожного українця. Його твори наповнені духом українськості та патріотизму. Рядки із поетичного доробку Кобзаря є актуальні і повчальні особливо сьогодні: « І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі»

У липівському Будинку культури 9 березня відбулося літературно – мистецьке свято присвячене 200 річниці від дня народження Тараса Шевченка. Урочистості почалися із Панахиди біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, яку відслужив парох села о.Василь Фіголь, де зібралося чимало парафіян. Сільська влада,  парохи о.Василь та о.Андрій, вчителі і дирекція школи, сільські депутати та жителі села зібралися у святково прибраному залі щоб вшанувати пам’ять генія українського народу. Вечір почався із реквієму за Небесною сотнею, адже сьогодні велич духа Шевченка обіймає й Небесну сотню, яка віддала життя заради нас. Запалені свічки, відео із піснею «Лине кача…», палкі  рядки віршів, які краяли душу викликали сльози у глядачів. Пом’янувши героїв хвилиною мовчання прозвучали такі рядки: «Пишайся, ненько Україно – найкраща сотня в небо йде!»

«Він був, як полум’я. Його рядки – дзвінкі і небезпечні ,наче криця» – такими словами розпочали ведучі Лев Давибіда та Оксана Белей  літературно – мистецьке свято під звуки пісні «Думи мої»  та «Шевченкове славимо  ім’я» у виконанні хору Липівської школи –  керівник Мирослава Михайлівна. Дуже цікавим і змістовним був виступ місцевого краєзнавця Миколи Луцана. До пам’ятника Т.Г.Шевченка урочисто поклали квіти учні школи Христина Любчик та Михайло Бабінець . У залі також  була представлена виставка малюнків до творів Шевченка учнів школи та виставка портретів Кобзаря.  Лунали завжди вічні Кобзареві рядки та вірші про нього інших авторів. Наталя Мадараш майстерно зіграла Катерину під мелодії бандури у виконанні Надії Непеляк, Володимира Олексин – Лілею, а малі актори – аматори Віталій Пилип’як у ролі пастушка, Федорів Любомир – у ролі малого Тараса та Михайло Непеляк – у ролі козака показали цікаву інсценізацію життя малого Тарасика.

Юні бандуристки Анна Качанська та Непеляк Надія блискавично  виконали пісні «Садок вишневий коло хати», «Стала весна» та «Ой стрічечка до стрічечки». У виконанні хору хлопчиків прозвучали пісні»Гамалія» та «Там на Маківці», Волосянчук Марія дуетом зі своєю вчителькою Мирославою Миколаївною виконали пісню «Така її доля»,  у виконанні дуету  Володимири Олексин та Буждиган Діани прозвучала пісня «Зоре моя вечірняя», вокальний гурт школи заспівали «Поклін тобі Тарасе» та  «Боже, помилуй Україну». Із заключним словом виступила бібліотекар Надія Гураль, яка подякувала за сприяння у підготовці свята по відзначенню 200 – ої річниці від дня народження Т.Шевченка сільському голові Ігорю Гуралю, пароху села  о.Василю , вчителю музики Липівської ЗОШ Мирославі Миколаївні, глядачам за присутність, а учасникам за співпрацю. Наприкінці отець Василь ще раз подякував усім присутнім у залі.

Пройдуть віки, відшумлять класові битви, забудуться війни,а Шевченко – син гіркого і суворого віку – залишиться, в певному розумінні, прекрасною людською нормою і зразком для поколінь. Його ім’я святе для кожного українця, оповите невмирущою любов’ю та славою. Його безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу.

 

 

 

 

 

 

Advertisements