Uncategorized

«Ти була на порозі голодної смерті…»

 

wUXga9y8lc0[1]

Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932–1933 років. Голод – це не тільки причина смерті, це – засіб, що веде до духовної руїни, знесення здорової народної моралі, втрати ідеалів, занепаду культури, рідної мови, традицій через фізичне винищення носіїв національної ідентичності. Пекло, штучно створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття, важко з чимось порівняти. Більшовицький режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити його будувати «комунізм» на кістках власних батьків, братів і сестер, маленьких дітей. Цей страшний злочин не має права загубитися поміж численних сторінок історії. Це та рана, яку ми не маємо права заживити, адже її біль повинен повсякчасно відлунюватися у наших серцях і нагадувати, якою страшною може бути ціна втрати народом незалежності та власної державності. Саме тому щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановується День пам’яті жертв голодомору.

Свою свічку пам’яті мешканці села Липівка запалили ще у п’ятницю, 26 листопада. Місцева шкільна молодь і члени молодіжного клубу «Сучасник» за підтримки завідуючої бібліотекою Н.С. Гураль, директора будинку культури Л.І. Давибіди та педагогічного колективу Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели вечір-реквієм під назвою «Ти була на порозі голодної смерті…». Юні ведучі заходу Тетяна Гураль і Марія Каськів зуміли донести до глядача увесь трагізм подій 1932–1933 років на українських землях. До сліз зворушили людей пісня «Молитва за Україну» у виконанні Анни Качанської та щирі вірші, що пролунали з уст інших учасників дійства. На завершення до присутніх звернувся директор музею історії та відомий краєзнавець Микола Луцан, який детальніше розповів про історичні аспекти голодомору і закликав ніколи не забувати про цей страшний злочин проти українського народу.

Наступного дня, попри похмуру осінню негоду, душі померлих під час страшних жнив 1932–1933 років зігрівала свічка пам’яті, що палала у вікні майже кожної домівки села…

 

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s